KONST / Litografier / Färglitografier 13603115
nr 1360 3115
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerade. Motivet: 45x77 & 34x54 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2020
kl 20:31:28
150 kr
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman